Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
dirigent s asistenty

Dan Kalousek, umělecký vedoucí a sbormistr

Po maturitě na gymnáziu vystudoval konzervatoř v Brně v oboru kompozice a dirigování. Obor dirigování orchestru pak absolvoval na Hudební fakultě JAMU Brno. V letech 2006 - 2008 studoval na Hochschule für Musik und Theater Leipzig a Weimar, v rámci mistrovských kurzů se setkal s dirigenty Kurtem Masurem, Fabiem Luisim či Zsoltem Nagym.
Jako sbormistr Ars Brunensis provedl s tímto tělesem řadu koncertů u nás i v zahraničí. Pracoval na projektech s Jiřím Pavlicou, skupinou Jablkoň a mnoha dalšími. Dále spolupracoval s tělesy jako Jenaer Madrigalkreis, Bohemiachor, sborem Letní školy barokní hudby, Brněnským akademickým sborem a řadou komorních orchestrů a sborů.
Spolupracuje také pravidelně s hudebním skladatelem Vladimírem Franzem, zejména na nahrávání jeho scénické hudby pro přední české divadelní scény, rozhlas a televizi. Natočil množství nahrávek, především skladeb soudobých autorů, pro nakladatelství Naxos, Vienna Modern Masters, Supraphon, Capstone records, Querstand a další.
Od roku 2003 jako hostující dirigent Městského divadla Brno nastudoval a řídil řadu titulů. V současné době působí jako hudební šéf Městského divadla Brno. Vyučuje také na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Josef Javora, sbormistr

Narozen v Brně 16. 9. 1993. Vystudoval skladbu na brněnské konzervatoři u Pavla Zemka Nováka. Po maturitě nastoupil na JAMU ke studiu dirigování orchestru. Magisterské studium absolvoval na Royal Birmingham Conservatoire ve Velké Británii kde obdržel titul Master of Music – Orchestral Conducting. V roce 2017 byl přijat k Masterclass v Londýně s London Sinfonietta Academy. Je autorem orchestrálních skladeb, komorní hudby i baletu. Jeho velkou vášní je také rocková hudba, kterou stále aktivně provozuje.


 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2019